O projekcie

CBJ

Centralna Biblioteka Judaistyczna prezentuje w Internecie zbiory Żydowskiego Instytutu Historycznego w postaci cyfrowej. Misją CBJ jest udostępnienie wszystkich zbiorów ŻIH, a także poprzez osadzenie ich w kontekscie historycznym, zbudowanie narzędzia pracy dla historyków, genealogów oraz osób zainteresowanych kulturą i historią Żydów w Polsce. Zbiory CBJ obejmują Archiwum Ringelbluma wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zbiory prezentowane w Centralnej Bibliotece Judaistycznej zostały opracowane przez zespół naukowy Instytutu oraz pracownię digitalizacji.

ŻIH

Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma jest państwową instytucją kultury. Jako ośrodek badań i dokumentacji skupia się na wszystkich aspektach historii i kultury Żydów w Polsce. Instytut posiada największe w Polsce zbiory archiwalne, biblioteczne oraz kolekcję sztuki żydowskiej.

NASK

NASK

Partnerem technologicznym oraz wykonawcą oprogramowania jest Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa.

Finansowanie

Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu Kultura+, którego operatorem jest Narodowy Instytut Audiowizualny.

Projekt współfinansowany ze środków Fundacji Dawida Berga.

Projekt dofinansowano ze środków programu Dziedzictwo kulturowe - Ochrona i cyfryzacja dziedzictwa kulturowego

Patroni medialni