RRRR-MM-DD
Usuń formularz

Żydowska Samopomoc Społeczna w Warsz...

strona 846 z 1311

Osobypokaż wszystkie

Miejscapokaż wszystkie

Pojęciapokaż wszystkie

Przypisypokaż wszystkie

Szukaj
Słownik
Szukaj w tym dokumencie

Transkrypt, strona 846


Według naszych obliczeń i zdania fachowców sumy desygnowane przez SPS na ulgowe rozdawnictwo odzieży mogą wystarczyć na racjonalne prowadzenie warsztatów i umożliwić rozdawnictwo bezpłatne.


Warszawa, dn. 19 września 1940 r.


ARG I 337 (Ring. I/342)
Opis: oryg. lub odpis, mps, j. pol., 223×288 mm, k. 1, s. 1.



Po 10.02.1941, Warszawa-getto. [ŻSS], „Sprawozdanie ogólne z działalności Magazynów Odzieżowych oraz Warsztatów za czas od 1 do 31 stycznia 1941 r.”. Zestawienia dot. rozdanej odzieży (Magazyn Starej Odzieży i Nowej), działalność sortowni i warsztatów


                                [1] SPRAWOZDANIE OGÓLNE
                z działalności Magazynów Odzieżowych oraz Warsztatów
                                za czas od 1 do 31 stycznia 1941 r.


Magazyn Starej Odzieży.
Nowe kierownictwo stwierdziło brak odzieży wierzchniej i obuwia. Około 1600 orderów niezałatwionych, które były wypisane od dłuższego czasu. W orderach było dużo rzeczy przyznanych, których w ogóle nie było w Magazynie. To wszystko spowodowało wielkie rozgoryczenie wśród petentów.
Magazyn Odzieżowy wysłał do wszystkich właścicieli orderów zawiadomienia, aby się zgłosili po odbiór przyznanych rzeczy, gdyż w przeciwnym razie ordery ich będą unieważnione. Nie wysłano zawiadomień do około 600 petentów, którzy byli mieszkańcami obecnie dzielnicy aryjskiej, i z dniem 10 lutego r.b. anulowano 662 orderów.
Magazyn starał się wszystkich zgłaszających się w ciągu dnia petentów załatwić, aby jak najszybciej zlikwidować zaległe ordery. Dla orientacji podajemy szereg cyfr porównawczych za ostatnie 4 miesiące:


tabela



Ogólna praca Magazynu w miesiącu styczniu 1941 r. ujęta w cyfrach przedstawia się następująco: