Egzekutywę stanowią:
Dr Sz[ymon] Wyszewiański – przewodniczący,
N[ehemia] Finkielsztejn,
Dr J[akub] Rosenblum,
Dr M[enachem] Szwalbe,
Dr J[ózef] Chain,
Dr M[ieczysław] Thursz – sekretarz.
Zarząd i Egzekutywa odbywają periodyczne posiedzenia, na których omawia się całokształt spraw związanych z działalnością Towarzystwa.
Czynny udział w pracy TOZ-u przejawia tylko Egzekutywa.
II. DZIAŁALNOŚĆ
Jak już wyżej zaznaczono, z wybuchem wojny działalność Towarzystwa TOZ, nastawiona w normalnych warunkach na pracę profilaktyczno-higieniczną, została ponadto przystosowana do nowych warunków i potrzeb w kierunku niesienia pomocy lekarskiej we wszystkich dziedzinach. Szczególną uwagę zwrócono na opiekę sanitarno-lekarską na punktach dla uchodźców i na higienę w kuchniach dla
dorosłych i dzieci.
Jeszcze w okresie działań wojennych na terenie Warszawy uruchomiono w gmachu [4] Towarzystwa TOZ Punkt Opatrunkowo-Chirurgiczny. Z chwilą napływu do Warszawy licznych rzecz uchodźców TOZ wraz z Komisją Koordynacyjną zajął się rozmieszczaniem tych osób w różnych punktach noclegowych. Również we własnym gmachu TOZ przeznaczył na ten cel kilka sal, w których ulokowano 400 osób.
Dopiero w połowie listopada 1939 r. – ze względu na zapotrzebowanie lokalu na zakłady lecznicze i ambulatoria – mieszczący się w gmachu TOZ-u punkt noclegowy dla uchodźców został zlikwidowany, zorganizowana zaś przy tym punkcie kuchnia dla uchodźców i pogorzelców nadal była czynna.
Już wówczas TOZ zajął się organizowaniem opieki sanitarno-lekarskiej nad uchodźcami w punktach noclegowych i przejął również opiekę sanitarno-higieniczną nad kuchniami dla uchodźców i pogorzelców; w październiku zaś 1939 r. już stopniowo uruchamiano ambulatoria i zakłady. W listopadzie 1939 r. TOZ objął sprawowanie opieki nad młodzieżą w wieku szkolnym i przedszkolnym, uruchomił ogniska dla dzieci w wieku przedszkolnym, pochodzących ze środowisk zagrożonych gruźlicą, uruchomił kąpielisko, znajdujące się we własnym gmachu, nawiązał kontakt z prowincją i rozpoczął akcję dożywiania dzieci szkolnych.
W tym też duchu potoczyła się praca TOZ-u po dzień dzisiejszy. Obecnie działalność TOZ-u przedstawia się w ogólnych zarysach następująco:
A. LECZNICTWO
1. Ambulatoria,
2. Gabinet rentgenologiczny i stacja światłolecznicza,
3. Laboratorium analityczne,
4. Rozdzielnia leków,
5. Dział Ubezpieczalni Społecznej,
6. Lecznice, zakłady i szpitale.