Tytuł:Lippmann Fraenkel; Portret Rebeki Weil z domu Fraenkel
Sygnatura: MŻIH B-443/21/61b
Autor: nieznany
Data: przed 1938 r.
Wysokość [mm]: 139
Szerokość [mm]: 89
Technika: fotografia
Opis: Fotografia miniatury autorstwa Lippmanna Fraenkela (1772–1857), niemieckiego malarza miniatur. Fraenkel kształcił się w Duńskiej Akademii Sztuk Pięknych w Kopenhadze pod kierunkiem Frederika Christiana Camradta. Od 1819 roku był nadwornym duńskim malarzem miniatur.
Miniatura przedstawia portret Rebeki Weil z domu Fraenkel, żony Mosesa Weila i prawdopodobnie siostry autora miniatury.
Por. nr inw. MŻIH B-443/21/58.
Stary numer inwentarzowy: 8710 lub 8711
Tytuł oryginału: Lippmann Fraenkel Moses Weil und Rebeka Weil geb. Fraenkel
Autor dzieła: Fraenkel, Lippmann
Opis fizyczny: Wymiary planszy: ok. 45,5 x ok. 32 cm (oba wymiary mogą się wahać o ok. 0,5 cm w górę i/lub w dół). Tektura gładka, bez zdobień. Rogi planszy niezaokrąglone.
Materiał: papier fotograficzny, tektura
Słowa kluczowe: Berlinka, portret, kobieta, miniatura
Serwis wykorzystuje pliki cookie do celów statystycznych. Jeśli się na to nie zgadzasz,wyłącz obsługę plików cookie w swojej przeglądarce internetowej.