Opis fizyczny: 7,7 cm x 5,3 cm – wycinek, 29,6 cm x 21 cm – plansza
Opis: Plansza z naklejonym wycinkiem prasowym z fotografią przedstawiającą dr Franka Kingdona, wychowawcę, głównego mówcę na 8 corocznym spotkaniu Gminnej Rady żydowskich stowarzyszeń dobroczynnych w Chicago. Nad fotografią informacja w języku niemieckim, że wycinek pochodzi z gazety „The Sentinel” z dnia 27.02.1941 (angielsko-żydowska gazeta wychodząca w Chicago od 1911). W prawym górnym rogu czerwoną kredką dopisek: „Le Matin”.
Uwagi: Strona z segregatora zawierającego 101 kart z naklejonymi fotografiami znanych osobistości żydowskich z różnych krajów, z okresu XIX-XX w. Ostatnie plansze dołączone w l. 1941-43. Na większości fotografii pieczątka „Jüdische Rundschau", gazety syjonistów wychodzącej w Niemczech w l. 1905-1938. Na grzbiecie okładki widnieją litery K-L. Prawdopodobnie była to część archiwum tego czasopisma. Brak pozostałych segregatorów w zbiorach ŻIH.
Serwis wykorzystuje pliki cookie do celów statystycznych. Jeśli się na to nie zgadzasz,wyłącz obsługę plików cookie w swojej przeglądarce internetowej.