136 Rozdział 4. Getto warszawskie – dzieci [14]
12. Patronat:
Komisja Racjonalizacji Pracy Kuchen przy KOM w porozumieniu z Tow[arzystwem] Centos i Kuratorium Szkolnym „Bet Jakow” zatwierdziło patronat w następującym składzie:
Hacker Abram Leszno 13
Dr Dobrinowa [Leszno] 36
Goldszlak Jakub Nowolipie 15.
Patronat ten nie tylko nie przejawiał żadnej działalności, ale nawet nie przystąpił do pracy.
13. Inwentarz:
Spisu inwentarza Punkt nie posiada. Wychowawczyni p. Sapirszteinowa Ida, b[yła] kierowniczka Punktu twierdzi, że sporządzony przez nią na dz[ień] 1.I.[19]41 r. spis inwentarza został przez p. Rogowego wraz ze starymi aktami i rachunkami zniszczony.
Warszawa, dn. 13 listopada 1941 r.
[podpis]
N. Kirszenbaum
eW załączeniu: 3 bloczki o których mowa w pkt. 7 raportue.
[6]
Załącznik do raportu z kontroli P[un]ktu Doż[ywiania] Nr 139.
Wnioski i zalecenia:
W wyniku przeprowadzonej w Punkcie Dożywiania Nr 139 kontroli należy dojść do następujących wniosków:
a) Charakter Punktu:
Będący w mowie Punkt pod względem zakresu pracy stanowi wyjątek w porównaniu z innymi Punktami, gdy chodzi o moment wychowawczy, który istnieje tylko na papierze.
Nie wnikając w meritum tej sprawy uważam jednak, że o ile Punkt ogranicza swą działalność wyłącznie do dożywiania dzieci, to konfiguracja personelu powinna być zupełnie inna, albowiem jest nie do pomyślenia, by przy obecnie istniejącym stanie rzeczy było w Punkcie 6 wychowawczyń, gdy obsada w kuchni jest minimalna.
b) Organiz[acja] Pracy i Personel:
Praca w Punkcie nie tylko nie jest skoordynowana, ale ebrake w niej najelementarniejszych zasad organizacyjnych. Czas przyjścia do pracy jest zupełnie