292 Dystrykt radomski [89]
Zgłaszający się do rejestracji winni przynieść odnośne dowody osobiste oraz karty rzemieślnicze i inne dokumenty stwierdzające dane dla rejestracji.
Rejestracji podlegają również ochrzczeni Żydzi.
Przepisy powyższego zarządzenia zabraniają wszystkim Żydom podlegającym rejestracji dokonywania bez pisemnego zezwolenia miejscowo właściwej Władzy Administracyjnej Niemieckiej zmiany miejsca zamieszkania lub kwatery poza granicę Gminy miasta Piotrkowa. Wszyscy przybywający do Piotrkowa Żydzi obowiązani są w ciągu 24 godzin zarejestrować się w Gminie Żyd[owskiej] w Piotrkowie.
Również z natychmiastową mocą zabrania się wszystkim Żydom podlegającym przymusowej pracy sprzedania, zastawienia lub rozporządzenia w inny sposób bez zezwolenia właściwego Starosty narzędziami zawodowymi włącznie z maszynami i przynależnościami znajdującymi się w ich posiadaniu. Poza tym jest wzbronione wszelkie oddalanie lub ukrywanie wymienionych narzędzi.
Zarejestrowani otrzymają we właściwym czasie odcinki kart rejestracyjnych (za które winni zwracać Gminie po 20 gr za każdy odcinek), które są obowiązani przechowywać w celach kontrolnych, a do przechowywania odcinków kart doręczonych nieletnim są obowiązani ich rodzice. Na zwołane następnie przez Władze zgromadzenie kontrolne wszyscy zarejestrowani są zobowiązani zgłosić się z kartami rejestracyjnymi i na żądanie dostarczyć na miejsce zbiórki wszystkie posiadane narzędzia pracy.
W myśl § 7 powołanego wyżej Drugiego Postanowienia Wykonawczego podlega karze ciężkiego więzienia do lat 10 każdy Żyd podlegający przymusowej pracy, który: a) przy odezwie celem wpisania się do poborowej kartoteki przymusowej pracy nie zgłosi się w wyznaczonym terminie osobiście na miejscu przepisanym
w odezwie,
b) podaje niezgodne z prawdą lub niezupełne dane o swojej osobie, c) udaje niezdolność do pracy lub zmniejszoną zdolność do pracy,
d) przy swym powołaniu do odbycia pracy przymusowej nie przynosi znajdujących się w jego posiadaniu narzędzi zawodowych lub pozbywa się przedtem ich posiadania wbrew zakazowi,
e) po swym powołaniu do odbycia pracy przymusowej nie zjawia się na miejscu zbiórki lub w inny sposób usiłuje uchylać się od przymusu pracy.
Obok kary ciężkiego więzienia może być orzeczona konfiskata całego majątku. Również wszyscy właściciele oraz dozorcy nieruchomości i główni lokatorzy mieszkań na terenie Gminy miasta Piotrkowa mają obowiązek dbać o to, aby zamieszkali u nich Żydzi podlegający rejestracji zgłosili się do takowej. W myśl § 7 (1) p. 3.1.e[?] Rozporządzenia Wykonawczego z dnia 12 XII 1939 r. wyżej wymienionym może grozić kara ciężkiego więzienia do lat 10-iu.
Prezes Rady Starszych
Gminy Żyd[owskiej] w Piotrkowie
Piotrków, dnia 9 marca 1940